Vážení přátelé brokové střelby!
Dne 18. dubna se uskutečnil na naší střelnici další ročník veřejné střelecké soutěže
„První jarní střílení.“ Za sice pěkného, ale chladnějšího počasí se naší soutěže zúčastnilo celkem 87 střelců. Novinkou letošního ročníku byl vložený závod Králík na průseku v kombinaci s vysokou věží, kde střelba na tyto terče simuluje reálný lov v přírodě. Tohoto vloženého závodu se zúčastnilo 63 střelců. Hlavní závod se střílel opět na 40 terčů, 20 terčů zajíc na průseku, a 20 terčů baterie. vložený závod pak na 20 terčů, 10 terčů králík na průseku a 10 vysoká věž. Přes počáteční problémy s vrhačkou králíka, kde skutečnou funčnost zařízení prověří až ostré nasazení do závodu, proběhla celá soutěž bez výraznějších komplikací.
Pro zúčastněné závodníky, jejich doprovod a ostatní návštěvníky bylo připraveno občerstvení v podobě uzených klobás, a dvou druhů jídel z  myslivecké kuchyně. Tentokrát byl v naší nabídce kančí guláš a pečený divočák se zelím a knedlíkem.

Pořadí střelců v hlavním závodě
První místo v závodě vybojoval po rozstřelu pan Němeček Jiří s celkovým počtem 39 zásahů. Druhé místo obsadil pan Sobotka Libor, rovněž s počtem 39 zásahů. Na třetím místě pak skončil pan Sláma Petr s počtem 38 zásahů. Po delší době bylo v závodě dosaženo celkem šesti čistých položek po dvaceti zásazích.

Pořadí střelců ve vloženém závodě

S nástrahami skákajícího králíka a vysoko letícího holuba se nejlépe vypořádal pan Jiří Vohralík, který v rozstřelu porazil druhého v pořadí pana Jindřicha Kořínka, oba 16 zásahů. Třetí se umístil pan Jan Kožený, 15 zásahů.

Myslivecké sdružení Smrček-Býšovec děkuje všem účastníkům závodu za projevenou kázeň, divácky atraktivní závod, a bezchybný průběh střelecké akce. Děkujeme také přátelům a fanouškům brokové střelby, kteří nám pomáhají se zajištěním závodů, a také divákům za účast a pěknou kulisu k probíhajícímu závodu!

Výsledková listina hlavního závodu ZDE.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Naši sponzořiTvorba www stránekUbytování Žďár nad Sázavou