Přátelé a příznivci brokové střelby!

Ve dnech 23. a 24. července 2016 proběhl 38 ročník veřejné střelecké soutěže o Pernštejnský pohár. Sobotní odpoledne již tradičně patřilo cvičné střelbě, která proběhla v letním parném počasí. Zájemců o prověření svých schopností před samotným závodem dorazilo mnoho.
Noc na neděli s sebou přinesla déšť a ráno nás přivítalo zataženou oblohou. Tradiční závod se konal opět v trojboji trap, vysoká věž a zajíc na průseku. Po nástupu střelců a seznámení s propozicemi závodu začala střelba dle pravidel střeleckého řádu ČMMJ. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 82 střelců. Nedlouho po zahájení ovšem průběh střelby narušil déšť. Po krátké přeháňce se ale znovu vše dalo do pohybu a závod pokračoval. Milým překvapením byl vysoký počet návštěvníků, kteří nepřijeli střílet, ale podívat se na tento závod a hlavně ochutnat zdejší mysliveckou kuchyni. Podával se guláš z divočáka a pečený divočák s knedlíkem a zelím, ale také uzené zvěřinové klobásy. Sladkosti a tekutiny bylo možné doplnit v šenku. O zábavu se postaralo také losování bohaté tomboly.
Závodníkům jsme připravili 50 cen, mezi nimiž tradičně nechyběla optika Nikon, spotřební elektronika, nářadí a doplňky do domácnosti.

Pořadí střelců.
O samotném vítězi tohoto ročníku musel rozhodnout rozstřel mezi pány Borákem a Vrankou. Oba střelci z celkového počtu šedesáti terčů zasáhli 58. Rozstřel provedený na stanovišti trap vyšel lépe pro pana Ondřeje Boráka, který se tímto stal vítězem závodu. Druhé místo tak obsadil pan David Vranka a třetí místo vybojoval pan Jiří Mach s 57 zasaženými terči.

Výsledková listina ZDE.

Myslivecký spolek Smrček-Býšovec opět velice děkuje nejen všem závodníkům, návštěvníkům a pomocnému personálu za kázeň, hladký a bezproblémový průběh závodu, ale také všem sponzorům, kteří se i v dnešní době podílejí velkou měrou na počtu rozdělených cen.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Naši sponzořiTvorba www stránekObec Býšovec